Неделен хороскоп (од 2ри до 8ми март): Топ знаци на неделата -Бик, Девица и Вага

Оваа недела планетата Венера ќе го напушти знакот на Овен за да влезе во знакот на Бик: толку многу среќа во љубовта ги чека земјените знаци! А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви резервираа ѕвездите за оваа недела!

Овен: одговорот ќе биде да!
Оваа недела Венера ќе го напушти вашиот знак за да преминете во знакот на Бик. Искористете ја најголемата полза на оваа планета до петок: не двоумете се да излезете со личноста што ја сакате, и покажете ги своите чувства или слободно кажете ги вашите предлози за иднината … одговорот ќе биде да! Понеделник и вторник ќе бидат особено среќни денови дури и на работното место.

Бик-Добредојде Венера!

В петок планетата на љубовта ќе влезе во вашиот знак: Венера ви ветува период на голема среќа во однос на чувствата. Ова ќе биде важна година за Бикот кој решил да се ожени или да има деца … небото е со вас! Пазете се од некое забавување на работното место во четврток и петок, кога планетата Меркур ќе ви сврти грб.

Близнаци: нови можности!
Драги Близнаци, вашата недела започнува со прекрасна Месечина во понеделник и вторник, што ќе ви донесе голема среќа, особено во однос на чувствата. Понатаму, почнувајќи од четврток, планетата Меркур ќе престане да ве спречува во реализирање на проектите и ќе започне да дејствува во ваша корист, давајќи ви нови можности на работното место. Недела е малку нервозен ден.

Рак: љубовта ви се насмевнува!
Конечно оваа недела – а особено почнувајќи од петок – планетата Венера веќе нема да биде неповолна за вашиот знак, туку ќе ви ја врати насмевката. Во наредните недели ќе можете да пронајдете одредено спокојство во сферата на чувствата. Паровите во криза може да најдат решение. Среда и четврток ќе бидат два суперсреќни денови што се однесува до работата.

Лав: неповолна Венера …
За жал оваа недела ќе го видиме влегувањето на планетата Меркур во опозиција на вашиот знак: почнувајќи од четврток може да наидете на некои потешкотии на работното место. Конфликтите со газдите и колегите ќе станат почести.  Дури и во љубовта може да се појави некаков конфликт, поради планетата Венера која – почнувајќи од петок – ќе заземе неповолна позиција.

Девица: среќата се враќа!
Драги Девици, оваа недела конечно можете да дишете слободно: почнувајќи од четврток, планетата Меркур нема да биде во опозиција со вашиот знак. Последниот период беше тежок на работа, но сега ќе можете да направите профитабилен договор. Понатаму, почнувајќи од петок, Венера ќе се врати на ваша страна, ќе ви донесе среќа во љубовта и викенд полн со романса!

Вага: олеснување!
Конечно оваа недела планетата Венера веќе нема да биде во опозиција со вашиот знак! Почнувајќи од петок, можете да дишете слободно – ќе почувствувате големо олеснување: сентименталната криза што некои од вас ја искусиле во последните неколку недели ќе може да се реши најдобро и вие и вашиот партнер ќе бидете поцврсти од порано! Од четврток, планетата Меркур ќе се врати да ве насмевне и може да се појават убави можности за работа.

Шкорпија: Венера во опозиција
За жал оваа недела – а особено од петок – планетата Венера ќе се спротивстави на вашиот знак: во следниот период ќе биде лесно да се појават недоразбирања и кавги со партнерот што може да доведе до тоа некои парови да доживеат момент на криза. Внимание и на работното место: од четврток може да се појават блокади или забавувања заради неповолниот транзит на Меркур.

Стрелец: Месечина во опозиција
Вашата недела започнува со два прилично тешки денови: во понеделник и вторник ќе ја имате Месечината во опозиција и може да се чувствувате нервозни и во лошо расположение. Сепак, подобро ќе биде веќе во среда. Во вториот дел од неделава, со враќањето на Меркур да дејствува во ваша корист, може да имате убави изненадувања, особено на работното место. Петок и сабота ќе бидат среќни денови.

Јарец: Венера се врати да ви се насмевне!
Драги Јарци, планетата Венера конечно повторно ќе се насмевна на вашиот знак оваа недела! Всушност, во последниот период, вашето исклучително небо во однос на работното место беше „нарушено“ од некој сентиментален проблем. Дојде време да пронајдете спокојство со вашиот партнер: ќе се чувствувате подготвени да направите големи планови за иднината! Пазете се од Месечината во опозиција во среда и четврток.

Водолија: добредојде, Меркур!
Планетата Меркур ќе влезе во вашиот знак оваа недела! Почнувајќи од четврток, може да пристигнат некои добри вести и нови можности, особено во поглед на полето на работа. Меѓутоа, во љубовта, викендот би можел да се покаже како подмолен поради неповолната Венера (од петок до недела) и Месечината во опозиција – кавгите со партнерот имаат можност многу да пораснат!

Риби: многу емоции на повидок 
Драги Риби, планетата Меркур ќе остане во вашиот знак до четврток: искористете го корисното влијание за да дадете некои предлози на работното место, ќе добиете позитивни повратни информации. Венера се враќа да ве насмее од петок: во следните неколку недели љубовта ќе биде во знакот на големите емоции … Во меѓувреме, внимавајте на нервниот ден – неделата, со Месечината во опозиција.

x

Check Also

Се отвора изложбата Panic Room во Музејот на современата уметност

На 2 октомври во Музејот на современата уметност – Скопје, со почеток ...