НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (од 5. до 11 октомври): Топ знаци на неделата – Рак, Лав и Близнаци

Оваа недела планетата Венера во знакот на Девица ќе донесе уште малку болка во љубовниот живот на кутрите Риби, но и на Близнаците… А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела!

Овен: не ризикувајте!
Драги Овни, Марс продолжува да ви дава многу решителност и желба да направите нешто поголемо. Ѕвездите, сепак, ве замолуваат да не постапувате премногу инстинктивно и да ги избегнувате долгите чекори… со Јупитер и Сатурн во неповолна положба ќе биде подобро да го чувате она што веќе го имате, отколку да ризикувате. Среќни денови во неделата, со прекрасна поволна Месечина, ќе бидат вторник, среда и четврток. Неповолни денови: петок и сабота.

Бик: одредено забавување

Спротивставувањето на Меркур оваа недела ризикува да создаде уште неколку забавувања на работен план. Работите не одат точно како што планиравте, но не грижете се: заштитени сте од Венера и Јупитер, подготвени да ви дадат многу среќа во однос на љубовниот живот, но и да ви донесат долгорочен успех во областа на работата. Понеделник ќе биде суперсреќен ден, со прекрасна Месечина во знакот. Нервозен ден, пак, е недела.

Близнаци: среќна Месечина!
Драги Близнаци, оваа недела можете да сметате на убавата среќна Месечина, која ќе светне во вашиот знак во вторник, среда и четврток. Поволниот Марс ви дава предност на работното место и може да слушнете убави вести и изненадувања. Внимание, сепак, во областа на чувствата: Венера е во неповолна положба, може да донесе уште кавга или напнатост во вашиот живот.

Рак: многу страст!
Ова ќе биде многу среќна недела кога станува збор за чувствата! Можете да сметате на поддршката на Венера, подготвена да ја зајакне вашата врска и да ви даде одлично разбирање, и надвор, и меѓу чаршафите. Месечината, згора на тоа, во петок и сабота, ќе ви донесе вишок романса: тоа ќе биде вистински страствен викенд! Добри вести пристигнуваат и на работното место.

Лав: направете го тоа!
Драги Лавови, вие сте оној кој никогаш не се предава и кој со својата решителност секогаш успева да ги постигне своите цели: оваа недела ќе мора да се судрите со Меркур во неповолна позиција што ризикува да донесе уште неколку пречки на вашата патека… но не грижете се, сепак ќе го направите тоа што го сакате! Марс ве исполнува со борбеност и енергија, додека убавата Месечина ќе ви донесе среќа во вторник, среда и недела.

Девица: среќа во љубовта!
Драги Девици, со Венера во вашиот знак конечно се чувствувате препородени: вашиот љубовен живот не може да биде подобар! Со партнерот, дијалогот и меѓусебното разбирање се враќаат, додека за слободните девици- исто така благодарение на убавиот поволен Меркур – ќе има нови можности за средби. Искористете ги до максимум среќните денови – понеделник, петок и сабота. Внимание, сепак, на лошите денови – вторник, среда и четврток.

Вага: малку стрес 
Драги Ваги, обврските и стресот што произлегува од нив, не се малку во овој период: Марс во опозиција прави да се чувствувате прилично уморни. Бидете трпеливи, сепак: наскоро и Венера и Меркур ќе влезат заедно со вашиот знак, подготвени да ве наградат за многуте жртви! Искористете ги среќните денови на Месечината – вторник, среда и четврток. Малку повеќе нервоза, сепак, се очекува помеѓу петок и сабота.

Шкорпија: сметајте на Меркур!
Спојот на Меркур носи добри вести и нови можности на професионално поле: може да имате среќен состанок или конечно да го добиете одговорот што го чекавте. Пазете се од Месечината во опозиција во понеделник, што може да создаде некои пречки и на работен и на љубовен план. Во љубовта, од понеделник натаму, може да сметате на прекрасната Венера, подготвена да ви донесе убави мигови, доверба и страст.

Стрелец: Месечина во опозиција 
Оваа недела – за жал – ќе мора да се справите со спротивставувањето на Месечината во вторник, среда и четврток: тоа ќе бидат три прилично нервозни денови, во кои тензиите со партнерот може да се нагласат, исто така и заради позицијата на Венера која е неповолна. Бидете внимателни и не кажувајте работи за кои можеби ќе зажалите! Подобро, сепак, ќе биде за време на викендот, со прекрасна Месечина на ваша страна во недела.

Јарец: моментот што го чекавте!
Драги Јарци, со исклучок на планетата Марс – што ќе ви донесе малку повеќе психофизички замор – небото е на ваша страна: конечно ќе пристигнат добрите вести и признанијата што ги чекавте, без разлика дали станува збор за промоција или нова можност која се фаќа во лет. Венера исто така се врати да ви се насмевне и вашиот љубовен живот ќе биде исполнет со страст, емоции, и голема желба да изградите нешто заедно со вашиот партнер.

Водолија: потреба за осаменост 
И покрај изгледот и вашата силна социјална страна, вие сте некој што ја цени осаменоста и, особено во одредени моменти, чувствува длабока потреба за неа. Оваа недела веројатно ќе се чувствувате така: Меркур во неповолна положба нема да ја олесни комуникацијата со другите ниту вашите односи, создавајќи мали или поголеми недоразбирања. Особено внимание посветете на нервозниот ден – недела, кога Месечината ќе биде во опозиција.

Риби: љубовни маки
Драги Риби, спротивставувањето на Венера носи проблеми и дискусии во вашиот љубовен живот. За вашиот знак, стабилноста и сентименталната среќа се многу важни, приоритет за да можете да функционирате на други полиња и затоа може да се чувствувате немотивирано дури и на работното место… Најтешките денови во неделата, со Месечина која тензиите ќе ги зголеми, се вторник, среда и четврток.

x

Check Also

Отворена е новата поставка на изложбата “Скопје, одново” во МСУ – Скопје

Од денеска, 14 октомври, посетителите на Музејот на современата уметност – Скопје ...