Неделен хороскоп (од 6. до 12. јули): Добри вести за сите воздушни знаци!

Оваа недела убава среќна месечина ќе заблеска во знакот на Водолија: добра вест за сите воздушни знаци! А вие, во кој знак сте родени?  Откријте со нас што ви резервираа ѕвездите за оваа недела!

Овен: фаворизирајте ја љубовта!
Оваа недела небото ги фаворизира чувствата: Венера им помага на паровите да го зајакнат своето соучество и разбирање, додека за осамените ветува интересни средби, особено во сабота и недела, кога ќе имаат и поддршка од убавата Месечина. Неверојатно забавување е можно во контекст на работата поради Јупитер и Меркур во неповолна позиција. Сепак, Марс во знакот ви дава многу енергија.

Бик: нервозни денови 
Вашата недела започнува со три нервозни денови: во понеделник, вторник и среда Месечина во неповолна позиција ќе направи да го изгубите трпението лесно. Подобро да започнете со проекти од четврток, кога ќе можете да сметате на убавата Месечина, но и на наклонетоста на Јупитер и Меркур, подготвени да ви донесат новости и задоволства на работното место. Заслужениот успех се приближува!

Близнаци: доаѓаат добри вести!
Драги Близнаци, планетата Венера избра да остане во вашиот знак и во овој месец јули: среќата во сентименталната сфера сигурно нема да недостига. Вашата врска е сè поцврста и подготвени сте да направите конкретни планови. Дури и на работното место може да пристигнат добри вести, особено во понеделник, вторник и среда, кога ја имате прекрасната Месечина од ваша страна. Денови на одмор: четврток и петок.

Рак: поинтуитивни од кога и да било!
Меркур ве прави повеќе интуитивни од кога било: благодарение на неговото влијание, ќе се потенцира вашата вродена способност да ги разберете другите и да сочувствувате со нив. Ќе бидете фаворизирани во меѓучовечките односи, во релациите со семејството, со пријателите и на работното место. Четврток и петок ќе бидат два дена особено погодни за емоциите, бакнати од прекрасна среќна Месечина. Сепак, некои тензии би можеле да се појават помеѓу сабота и недела.

Лав: Месечина во опозиција
Вашата недела започнува со три прилично тешки денови: понеделник, вторник и среда, кога ќе мора да се соочите со Месечината во опозиција, која може да ве направи особено нервозни и не многу толерантни. Подобро ќе биде за време на викендот: сабота и недела ќе бидат два дена полни со емоции, во кои Венера и Месечината ќе работат заедно за да ви донесат среќа на љубовен план. Поволниот Марс ви помага да закрепнете и да ја обновите енергијата.

Девица: уште малку тензии
Небото се врати да ве насмее во однос на професионалната сфера: поволната планета Меркур, заедно со Јупитер и Сатурн, се подготвени да ги наградат сите ваши напори, помагајќи ви да постигнете добри резултати. Планетарната состојба од гледна точка на чувствата не е толку среќна… Венера и понатаму е во неповолна позиција, носејќи караници и тензии во вашиот живот.

Вага: каков стрес!
Драги Ваги, вашата недела веројатно ќе биде малку тешка особено во однос на работата. Влезот на Марс во опозиција – каде ќе остане неколку месеци – заедно со Јупитер, Сатурн и неповолниот Меркур создава блокови и ве тера да се чувствувате уморни и под стрес. За среќа, можете да сметате на убава Венера, подготвена да ви подари – барем во контекст на чувствата – убави емоции. Денови на одмор: сабота и недела.

Шкорпија: напнати денови
Вашата недела започнува со три прилично напнати денови, понеделник, вторник и среда, во кои нервозната Месечина може да ви донесе неуспеси и лошо расположение.  Сепак, подобро ќе биде почнувајќи од четврток. Пред се, во областа на работата ќе имате среќа: во вториот дел од седмицата може да доживеете големо задоволство! Петок ќе биде особено среќен ден.

Стрелец: сила и енергија!
Недела се отвора со прекрасна месечина подготвена да ве фаворизира во понеделник, вторник и среда, а во тие денови може да пристигнат неколку изненадувања. Марс, конечно поволен, ви дава многу енергија и ви дава сила да реагирате на најдобар начин на сентиментална криза која, за жал, трае веќе неколку месеци. Внимавајте во четврток и петок, кога може да се појави поголема тензија помеѓу вас и вашиот партнер.

Јарец: не се откажувајте!
Враќањето на Сатурн во вашиот знак е подготвено да вроди со плод, но сепак ќе бидат потребни неколку месеци за да ги добиете посакуваните резултати. Во меѓувреме, за жал, ќе мора да се справите со неповолните Марс и Меркур во опозиција, што ќе ви донесат тешки денови особено на работното место. Енергија ќе ви недостасува, можеби ќе наидете на уште некои пречки на вашиот пат, но не очајувајте: на долг рок победата ќе биде ваша!

Водолија: романтични денови!
Драги Водолии, вашата недела започнува одлично: во понеделник, вторник и среда ќе се чувствувате полни со енергија, благодарение на враќањето на поволниот Марс, кој ќе ви го надомести пропуштеното. Добра вест исто така пристигнува и на сентименталниот фронт: Венера е на ваша страна и е подготвена да ја заштити и зацврсти вашата врска. Особено сабота и недела ќе бидат два многу романтични денови!

Риби: во одлично опоравување!
Драги Риби, ова ќе биде недела на закрепнување за вашиот знак! Месечината ќе биде со вас во четврток и петок, кога ќе добиете некои добри вести. Сферата на работата ја фаворизираат Јупитер и Сатурн: не плашете се да направите големи планови! Единствената болна точка останува сентименталната сфера: за жал Венера е во неповолна позиција и продолжува да ви носи тешки мигови.

x

Check Also

E-banking како ново нормално при користење на банкарските услуги

Во последниве две години, како последица од глобалната пандемија, научивме како паметно ...