НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (од 7. до 13. септември): Топ знаци на неделата – Лав, Близнаци и Вага

Почнувајќи од понеделник, планетата Венера ќе го напушти знакот на Рак за да влезе во Лав, подготвена да им донесе љубов на сите огнени знаци. А вие во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвија ѕвездите за оваа недела.

Овен: Венера се враќа да ви се насмевне!
Конечно оваа недела планетата Венера ќе престане да го попречува вашиот љубовен живот, враќајќи ви го спокојството и разбирањето со вашиот партнер. Особено романтични денови ќе бидат среда и четврток, со прекрасна Месечина на ваша страна. Внимание, сепак, на работниот фронт: спротивставувањето на Меркур, заедно со лошата поставеност на Јупитер, може да ги забават вашите проекти. Викендот ќе биде со нервозна Месечина.

Бик: Месечината е со вас!

За жал, оваа недела планетата на љубовта ќе ви сврти грб: Венера може да предизвика уште поголема напнатост во вашиот љубовен живот. Сепак, голема среќа ве чека на полето на работата: поволните Сатурн и Јупитер носат нови предизвици за да ве подготват за идните победи. Понеделник и вторник ќе бидат романтични денови со убава Месечина на ваша страна.

Близнаци: добра вест!
Драги Близнаци, оваа недела Венера се враќа да го фаворизира вашиот знак. Ако летото внесе малку конфузија во вашиот љубовен живот, сега конечно ќе можете да се фокусирате на вашите желби. За слободните, состаноците се фаворизирани, особено во среда и четврток, кога Месечината ќе ве направи особено среќни. Добри вести пристигнуваат и на работното место.

Рак: чао, Венера!
Оваа недела – за жал – планетата Венера го напушта вашиот знак за да се пресели во знакот на Лав. Август ви донесе големи емоции и сега враќањето во септемврискиот живот може да биде потежок отколку што се очекуваше… Пронајдете ја вистинската рамнотежа помеѓу работата и приватниот живот, избегнувајќи да ги однесете дома тензиите од канцеларијата. Викендот ветува дека ќе биде особено среќен со прекрасна Месечина во знакот.

Лав: добредојде, Венера!
Планетата Венера – почнувајќи од понеделник – ќе влезе во вашиот знак, подготвена да ви подари месец (септември) полн со емоции! Среќата во сентименталното поле ќе биде загарантирана. Осамените ќе имаат можност за нови средби, а тука е и убавиот поволен Меркур, кој ќе создаде вистинските можности за состанок, и на емотивно и на работно поле. Среќни денови се среда и четврток, со прекрасна Месечина на ваша страна.

Девица: не размислувајте премногу!
Во последните недели ја имавте целосната поддршка на Венера: планетата на љубовта делуваше во ваша корист и многумина од вас можеа да добијат повеќе од очекуваното. Оваа недела, сепак, Венера ќе ве натера да се борите со вашата тенденција да рационализирате: ако сте во убава љубовна приказна, уживајте во неа во целост без да размислувате премногу! Загарантирана среќа на работното место: добри вести кои пристигнуваат во првиот дел од неделата.

Вага: нови можности!
Конечно оваа недела планетата Венера ќе се врати да дејствува во ваша корист: недоразбирањата со партнерот од минатиот месец ќе бидат само далечно сеќавање. Во меѓувреме, Меркур ќе фаворизира можности за средба, како на социјално, така и на професионално поле, а нови можности може да се појават и за вашата иднина. Среќни денови: среда и четврток.

Шкорпија: тензии со партнерот
Вашата недела за жал започнува со два прилично тешки дена, во кои ќе ја имате Месечината во опозиција. Расположението нема да биде најдобро, за жал, и на ова ќе се додаде и негативниот транзит на Венера во Лав, што ќе донесе расправии и тензии во вашиот љубовен живот. Подобро, сепак, ќе биде на работното место: Јупитер ви гарантира победи на долги патеки. Среќна Месечина за време на викендот.

Стрелец: слободни, а заедно!
Вашата недела се отвора со прекрасниот позитивен транзит на Венера во Лав, што ќе ви донесе убави изненадувања на сентименталното поле во следниот период. Љубовта ќе ја добивате насекаде, а ќе можете да уживате во вашата сакана слобода додека покрај себе имате некој посебен: што повеќе би можеле да побарате? Обрнете внимание, сепак, на деновите среда и четврток, кога Месечината во опозиција би можела да ве направи нервозни.

Јарец: спокојот се врати!
Пристигнуваат одлични вести за вашиот знак! Оваа недела – почнувајќи од понеделник – планетата Венера повеќе нема да биде во опозиција! Последниот период беше доста тежок во смисла на чувствата, но сега сè ќе се врати на своето место и ќе можете да најдете рамнотежа во вашиот љубовен живот. Неповолниот Меркур ги забавува вашите работни планови, но не грижете се – победата наскоро ќе биде ваша!

Водолија: Венера во опозиција
За жал оваа недела – почнувајќи од понеделник – ќе мора да се справите со спротивставувањето на Венера: планетата на љубовта ќе стави голем прашалник на вашиот љубовен живот и нема да биде лесно за осамените да направат средби или пак врски наменети да траат долго… Ако сте во врска, ризикот да се расправате за ситница е зад аголот! Искористете ги среќните денови на Месечината, среда и четврток.

Риби: поволна Месечина!
Драги Риби, вашата недела започнува со два убави дена со поволна Месечина, понеделник и вторник, кога може да добиете некои убави вести на работното место или да искусите особено интензивни моменти со вашиот партнер. Од друга страна, деновите среда и четврток се нервозни: ако се сомневате во вашата врска, директно разговарајте со вашиот партнер наместо да ги барате одговорите сами…

x

Check Also

Неделен хороскоп (од 2. до 8.август): Жешка недела за Раковите, љубовни маки за Рибите, многу енергија за Лавовите и Јарците!

Оваа недела планетата Венера е во знакот на Девица и ќе им ...