НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (од 7ми до 13ти јуни): Многу љубов за Рибите, страст за Раковите, енергија за Лавовите…

Оваа недела планетата Марс ќе го напушти знакот Рак да влезе во знакот Лав, подготвен да им донесе на сите огнени знаци нова енергија! А вие во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат sвездите оваа недела!

Овен: Марс поволен!
Оваа недела планетата Марс ќе направи транзит во корист на вашиот знак: почнувајќи од петок ќе започне добра обнова на енергијата, и ќе се чувствувате посилни и поборбени од кога било! На работа ќе има задоволства благодарение на наклоноста на Јупитер и Меркур. Сепак, уште неколку грижи, ќе мора да ги надминете во областа на чувствата, поради неповолната Венера.

Бик: колку убав почеток!
Вашата недела ќе започне со два дена во знакот на голема сила и енергија:  понеделник и вторник, всушност, можете да сметате на убавата Месечина подготвена да ви донесе многу повеќе среќа. Започнувајќи од петок, за жал, планетата Марс ќе заземе неповолна позиција за вашиот знак и во следниот период може да се чувствувате малку поуморни и под стрес… Љубовта ќе „ви лета“ благодарение на прекрасната Венера која е на ваша страна.

Близнаци – ќе бидете непобедливи!
Драги Близнаци, подгответе се да доживеете навистина возбудлива недела! Месечината ќе светне во вашиот знак во среда и четврток и ќе ви донесе многу среќа. Меркур исто така ќе биде во соработка со вашиот знак, подготвен да ви донесе убави вести, особено во областа на работата. Понатаму, почнувајќи од петок, планетата Марс ќе започне да дејствува во ваша корист, правејќи ве вистински непобедливи!

Рак: викенд на страст!
Драги Ракови, планетата Марс ќе остане во соработка со вашиот знак до петок, подготвена да ви даде толку многу сила и енергија! Венера, исто така, ќе го продолжи транзитот во вашиот знак: ќе има добри моменти ако сте во врски, но и за оние кои се слободни можности да запознаат некоја посебна личност. Супер-среќни денови се петок, сабота и недела, со Месечината во знакот: подгответе се за викенд полн со страст!

Лав: добредојде, Марс!
Драги Лавови, оваа недела планетата Марс ќе влезе во вашиот знак! Почнувајќи од петок, за вас ќе започне период на големо обновување на енергијата, физичка и психолошка: конечно ќе можете да го оставите настрана стресот од последните месеци и да се чувствувате како да сте преродени! Во меѓувреме, обрнете внимание на малку потешките денови понеделник и вторник, кога ќе треба да се справите со непријатната Месечина што може да создаде некои пречки и нервози.

Девица: Венера се грижи за вас!
Драги Девици, продолжува поволниот период за вашиот знак во врска со љубовта и чувствата. Венера ја штити вашата врска и, ако сте слободни, ви помага да се зближите со некоја посебна личност. Меѓутоа, не е толку среќно на полето на работа, во кое сепак ќе мора да се справите со неповолната положба на Меркур, што може да донесе уште неколку пречки на вашиот пат. Среќни денови: понеделник и вторник.

Вага: дискусии со партнерот
Драги Ваги, почнувајќи од петок, планетата Марс ќе се врати да дејствува во ваша корист, помагајќи ви да си ја повратите енергијата. Ако последните неколку недели беа прилично стресни за вашиот знак, сега може да започне добар период на опоравување. Но, што се однесува до љубовта ќе имате тешки моменти поради неповолната Венера што може да донесе нови дискусии и кавги со вашиот партнер, особено за време на викендот.

Шкорпија: Месечина во опозиција
Вашата недела за жал започнува со два нервозни дена кога Месечината ќе биде во опозиција, во кои ќе почувствувате пречки на патот или назадување. Понатаму, почнувајќи од петок, ќе мора да се справите со планетата Марс која ќе биде во неповолна положба, што може да ви донесе малку повеќе стрес. Среќа, сепак, ќе има на сентименталното поле,  со прекрасна Венера подготвена да ви донесе многу љубов и страст.

Стрелец: позитивна енергија!
И оваа недела, за жал, ќе сфатите дека треба да ја издржите спротивставеноста на планетата Меркур, која ќе ги закочи сите ваши проекти на деловен план. Треба само да бидете трпеливи: на крајот победата ќе биде ваша! Обрнете внимание на деновите среда и четврток, кога и Месечината ќе биде во опозиција. Посреќен е, сепак, викендот, кога планетата Марс ќе ви даде многу позитивна енергија!

Јарец: мало олеснување 
Оваа недела конечно ќе можете да земете голема воздишка: почнувајќи од петок, планетата Марс повеќе нема да биде во спротивност со вашиот знак и ќе можете, малку по малку, да си ја вратите физичката сила и енергија. Венера, за жал, останува во опозиција: ќе има проблеми и дискусии со кои ќе се соочувате со партнерот, особено во нервозните денови петок, сабота и недела.

Водолија: Марс во опозиција
Драги Водолии, за жал оваа недела – почнувајќи од петок – планетата Марс ќе дојде во спротивност со вашиот знак: ќе започне прилично тежок период од физичка гледна точка, во кој често ќе се чувствувате уморни и без енергија. И покрај ова, сепак, наклонетоста на Јупитер и Меркур ќе ви помогне да направите важни чекори напред во вашиот професионален и личен живот. Среќни денови: среда и четврток.

Риби: да живее љубовта!
Драги Риби, љубовта ќе биде вистинската sвезда оваа недела, со прекрасна Венера во поволен аспект. Емоциите за паметење се појавуваат особено за време на викендот, кога исто така ќе имате супер-страствена Месечина на ваша страна. На работа, сепак, може да се појави некое недоразбирање со шефовите или колегите, или некое забавување или блокирање на проектите поради неповолната позиција на Меркур.

x

Check Also

Халкбанк со ново намалување на каматните стапки на станбениот кредит – 2,9% во првите 5 години и 3,3% во следните 5 години

Станбениот кредит на Халбанк АД Скопје сега е со ново намалување на ...