Replay

Неодоливи металик модни парчиња од есенските колекции

Материјалите со металик ефект се толку популарни и интересни што и оваа сезона ги гледаме во повеќето од есенските колекции на популарните „хај стрит“ модни марки. Без разлика дали имаат отсјај на злато, сребро или бронза, и дали се со ефект на бисер, овие модни парчиња се неизбежен детаљ од секоја трендовска дневна или вечерна комбинација.

Доколку во новата сезона сакате да блеснете во полн сјај, проверете каде може да најдете преубави обувки, чанти и облека со металик ефект.

Liu Jo

Guess

Springfield

Replay

Springfield

Palmers

Guess Marciano

x

Check Also

Филмски мултимедијален едиторијал на модниот дизајнер Папаз за колекцијата Три

Ангела Ѓоргиева, Бојана Нушкова, Евгенија Ризова, Маја Андоновска Илијевски и Катерина Кузмановска ...