Неонски тренд во новите модни парчиња од & Other Stories

Летната колекција на  & Other Stories се надополнува со нови модни парчиња – сите во знакот на трендоските неонски бои.

Неонските нијанси се ова лето насекаде, а  ни дизајнерите од & Other Stories не и одолеаа на неон-манијата. Нијансите се движат од неонска зелена до жолта, розова и виолетова. Акцентот е на тесните здолништа и фустани, ремените во виножито нијанси и рамните сандали со „пагети“ врвци.

Во продолжение, дел од колекцијата.

x

Check Also

Македонски студентки на Зоохакатон со проект за подигнување на јавната свест за трговија со животни  

Студентките Сара Јованова и Елмедина Мислими од Факултетот за ветеринарна медицина-Скопје изработија ...