Neutral Necessities, нов тренди водич од Zara

Моделката и глумица Кони Валесе е главно лице во новиот есенски тренди водич на модната марка Зара. Водичот е насловен „Neutral Necessities“ и ни предлага како да ги комбинираме модните парчиња. 
Зара се фокусира на неутралната палета на бои. Акцентот е на кожените парчиња, аиметричните здолништа и карираните блузи.
Дизајнерите од Зара не советуваат да додадеме впечатливи обетки и чантичка која се носи преку рамо. 

x

Check Also

Кендал Џенер е ѕвезда во кампањата Giambattista Valli x H&M

Лансирана е кампањата Giambattista Valli x H&M, а долго очекуваната колекција ќе ...