Неверојатната коса на Сиа на насловната на Интервју

Веќе знаете дека Сиа сака да носи перики, но ваква перика сте видели ли некогаш?

На насловната страница на априлското издание на списанието Интервју, Сиа позира со најголемата и најинтересна перика која до сега сме ја видела на нејзината глава.

„Се  обидувам да имам контрола врз мојот имиџ, а периките ми помагаат да ја сочувам својата приватност“, објаснува пејачката и текстописец Сиа.

На насловната таа позира со црн кармин на усните кои прават интересна гримаса, а платинестата перика е толку голема што од целото лице се гледаат само носот и црните усни.

s1

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...