Како од бајките: Невестинска колекција Marchesa пролет/лето 2017

Романтични модели, многу тантела, раскошни деколтеа и линија која ја следи силуетата – Marchesa повторно понуди венчаници кои оставаат без здив.

ma 888

Колекцијата е фокусирана на цветните, пролетни трендови, а палетата ја вклучува и нежно розовата нијанса.

ma 1

Зад овие прекрасни романтични модели стојат двете дизајнерки на Marchesa, Џорџина Чапман и Керен Крег.

 

x

Check Also

Повеќе харизма во личниот стил, со помош на додатоци

За многумина, зборот „стил“ претставува термин резервиран за изглед како од списанија ...