Невестите носат бело: Линија на венчаници од Reformation

„Хај стрит“ модната марка Reformation ја лансираше колекцијата на венчаници за сезоната есен 2018.

Акцентот е на белите фустани за невестите, но колекцијата содржи и елегантни фустани за деверуши и гости на свадбата.

Силуетите варираат од класични „сирена“ креови до тесни фустани и модетни дизајни со „спуштени раменици“.

Погледнете ги невестинските трендови од Reformation во фотогалеријата.

x

Check Also

„ВРБА“ НА МАНЧЕВСКИ СО НОВ РЕКОРД НА ГЛЕДАНОСТ

Шестиот игран филм на режисерот Милчо Манчевски, „Врба“ ја надмина бројката од ...