Нежни како прегратка: Есенски џемперчиња од ZARA инспирирани од стилот на 90-те години

Дизајнерите од ZARA се инспирирале од трендот на 90. години за да лансираат колекција на џемпери за есенските денови.

Нежните џемперчиња се во пастелни нијанси што ги прават лесни за комбинирање со различни модни парчиња и за различни пригоди.

Главно лице на кампањата е Сара Грејс Волерстед.

Погледнете дел од колекцијата џемпери.

 

x

Check Also

ВИКЕНД: МИКА АРГАНАРАЗ ја претставува деним есенската колекција на Massimo Dutti

Модната марка „Масимо Дути„ се фокусира на Париз, Франција, во тренд-водичот за ...