Никогаш посекси: Целосна фотосесија на Анџелина Џоли пред објективот на Еди Слиман

Актерка ја освои насловната страница на јунскиот број на американското издание на списанието Ел.

angelina 1212

Пред објективот на францускиот фотограф Еди Слиман никогаш не изгледала посекси.

angelina 1010

Фотосесијата е проследена со разговор во кој Џоли зборува за приватниот живот, за семејството, децата…Инаку, со оваа насловна страница таа го прославува и својот 39-ти роденден.

angelina 678

Фотографиите се во црно-бела техника, впрочем омилената техника на Слиман.

angelina 567

angelina 345

angelina 234

angelina 123

angelina 111

angelina 89

x

Check Also

Триото „Тојлетпејпер“ се врати со нови гротескни модни фотографии

Фотографите Маурицио Кателан и Пјерпаоло Ферари и уметничкиот директор Мико кои го ...