stradivarius

Ниски чизмички со тенка потпетица, еве ги нашите есенски фаворити

И во сезоната на постудени денови ќе носиме ниски чизмички со тенка потпетица. Одлично се комбинираат со фармерки, со деловни панталони, лелеави сукњи, но и со фустани за вечерни излегувања.

Во преодната сезона, најбарани се моделите со отворени прсти.

Еве каде може да најдете добар чифт на ниски чизми.

mango

h&m

pull&bear

Bershka

zara

x

Check Also

Есенска тексас колекција од Zara (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Моделот Грејс Хартзел ни ја претставува во новиот едиторијал есенската тексас колекција ...