Ниски температури, уште пониски цени! Започна Winter Last Minute Sale !

Ниските температури надвор, направија Скопје Сити Мол да обезбеди уште пониски, односни екстремно ниски цени. Од денеска па се до почетокот на февруари во Скопје Сити Мол започнуваат најголемите попусти и промоции кои закупците ќе ги понудат на зимските колекции.

Периодот на празниците знае да биде навистина тежок за домашниот буџет, и затоа заедно со нашите закупци се погриживме нашите посетители да уживаат во екстремно ниски цени, замрзнати цени, големи акции и промоции. Овие попусте се последни кога се работи за есен/зима. Затоа ги повикуваме сите посетители и љубетели на шопингот во овие зимски денови да не посетат и да уживаат во големиот избор кој им го нудиме – изјавија од Скопје Сити Мол.

Акцијата Winter Last Minute Sale е последна акција во која ќе можат да се купат производи од есен/зима колекциите по пониски цени, а во неа учествуваат речиси сите продавници од трговскиот центар. Таа доаѓа паралелно со периодот кога речиси насекаде во светот започнува големата зимска распродажба или ликвидација на пследните парчиња по супер ниски цени.

x

Check Also

Македонски студентки на Зоохакатон со проект за подигнување на јавната свест за трговија со животни  

Студентките Сара Јованова и Елмедина Мислими од Факултетот за ветеринарна медицина-Скопје изработија ...