Ноќ во миланската Скала со Долче и Габана (ФОТО)

Сезоната на опери е пред нас, а модата во миланската Ла Скала „се остри“ да се надмине себеси.  Не само сценографијата и костимографијата која до детаљи се подготвува за да блесне на сцената, туку и оние кои веќе ги имаат првите билети во раката, размислуваат што да облечат за свечените оперски настани.

опера 4

Еден од најгламурозните настани на сезоната во Италија е бездруго отворањето на новата сезона во Ла Скала, во Милано. Инспирирани од овој настан, влетавме во една возбудлива авантура, во една фотосесија на некои селектирани парчиња облека (веќе купени) кои ќе ги облечат некои дами за свечената пригода-отворањето на Ла Скала.

Фустаните кои ви ги претставуваме се од специјалната линија на Д&Г наречена (ла) Опера.

опера 2

опера 1

опера 5

М.Б.

x

Check Also

ВИКЕНД: МИКА АРГАНАРАЗ ја претставува деним есенската колекција на Massimo Dutti

Модната марка „Масимо Дути„ се фокусира на Париз, Франција, во тренд-водичот за ...