Ноќна треска: Модни парчиња за вечерни излегувања од ZARA

Празничната сезона ни се ближи, а модната марка Зара веќе ни понуди решенија за дотерување за свечени пригоди и вечерни излегувања.

Модните парчиња се дизајнирани за забави, а акцентот е на фустаните и панталоните со светки. За каталогот насловен ‘Night Fever’ позира моделот во подем Фелис Нурдхоф.

Од материјалите доминираат сатенот и плишот. Не заборавајте на малите свечени чантички и елегантните сандали со висока потпетица.

x

Check Also

Нова кампања на MANGO: Да ја изградиме заедно иднината!

“NEW VOICES”, е нова рекламна кампања на шпанската модна марка Mango за ...