Нов бутик на Луј Витон со неверојатен поглед на Венеција

Не пропуштајте ако патувате во Венеција!luj viton 3

Само на неколку чекори од познатиот плоштад Сан Марко, Луј Витон го отвори својот нов бутик кој е всушност и најголем во Италија.

И не станува збор само за бутик туку за еден културен центар, создаден во соработка со неколку музеи, а целта е да се сочува историското и уметничкото наследство на градот.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Првиот влез во бутикот води на првиот кат каде се наоѓа библиотеката и изложбениот салон, а вториот влез е наменет за оние кои сакаат нешто и да купат.
На отворањето беа поканети 200 гости, кои останаа без здив од фантастичниот поглед на Канале Гранде и дел од Венеција.

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Плисираната сукња на Летиција од Шпанија

Летиција од Шпанија, 49, е неприкосновена во модната естетика која инспирира. Овојпат ...