Нов едиторијал од MANGO: East End Girls, погледнете го

Топ моделката Бирџит Кос е ѕвезда во новата рекламна кампања на Mango за колекцијата есен/зима 2019. 
Едиторијалот е насловен East End Girls, фотографиран од Фредерико Сорентино, снимен на лондонските улици.
Стилот за зимската сезона вклучува палта од вештачко крзно и раскошни џемпери. Доминантен е стилот од 1970-те години, но сепак, обновен со модерни детали. 

x

Check Also

Ајде, на паметен шопинг: 50% попусти на колекцијата есен/зима во Carter`s и OshKosh B’gosh

Подобро време за шопинг не може да биде! Carter`s и OshKosh B’gosh нѝ ...