Нов коректор од M.A.C кој едвај го чекаме во продажба

Козметичката куќа M.A.C го најави лансирањето на нов коректор кој со текстурата се надополнува на популарната течна пудра Waterweight Foundation.

Waterweight Concealer, како што објаснуваат од M.A.C., е коректор со лесна текстура што и овозможува на кожата да диши, а служи како совршена подлога за сите останати декоративни производи кои ги користиме.

Коректорот ќе се продава со мини апликатор, а во понудата има дури 16 нијанси.

x

Check Also

Нов цветен парфем од Марк Џејкобс совршен за потоплите денови

Меган Роше, Каја Гербер и Адут Акеч позираат за новиот парфем на ...