Нов лак за нокти? Инспирирајте се од трендовските нокти на Џенифер Лопез

Со почетокот на 2020 година, пејачката Џеј Ло особено внимание им посвети на ноктите. По неколкуте трендовски изданија на нокти, овојпат таа пласира нов тренд – долги и  неонско жолти нокти.

Тимот кој победува не се менува, па така и Џеј Ло ја продолжува соработката со уметникот за нокти Том Бачик. Новиот серијал е насловен : „никогаш не оди незабележано“.

 

x

Check Also

Барбара Палвин ги рекламира новите козметички производи од Армани

Унгарската убавица и ангел на Викторија сикрет, Барбара Палвин, е главно лице ...