Нов производ од Artdeco за бронзен тен на нозете

Козметичката марка Artdeco во својата нова колекција насловена Make up your sunset stories, ни носи еден интересен производ кој ќе им се допадне на сите што сакаат исончан изглед.

Станува збор за производот Spray on Leg Foundation во повеќе нијанси со кој се постигнува бронзен тен на нозете. Спрејот се суши брзо и водоотпорен е. Освен естетските предности, спрејот има и улога на нега благодарение на витаминот Е и екстрактот на зелен чај.
Едноставен е за користиње и само за неколку секунди се постигнува исончан изглед на нозете.

x

Check Also

Нов цветен парфем од Марк Џејкобс совршен за потоплите денови

Меган Роше, Каја Гербер и Адут Акеч позираат за новиот парфем на ...