Нов пролетен парфем од Laura Biagotti

Познатата козметичка куќа Laura Biagotti оваа пролет ни носи нов цветен парфем.

Првата верзија која доживеа невиден светски успех е издадена во 1994 година, потоа следуваше Laura Rose во 2009, a сега ни стигнува Laura Tender.

Станува збор за пролетен мирис кој содржи цветни и овошни ноти – мандарина, крушка, јасмин, ванила, темјанушка, магнолија, мачули и мошус.
Мирисот се продава во зелено шишенце од 25 и 50 мл.

x

Check Also

Кара Делевињ ги претставува новите кармини на Dior

Супермоделката Кара Делевињ е ѕвезда во новата кампања за кармини Dior Addict Stellar ...