Нов цветен парфем од Марк Џејкобс совршен за потоплите денови

Меган Роше, Каја Гербер и Адут Акеч позираат за новиот парфем на Марк Џејкобс насловен Daisy.
Станува збор за свеж, цветен мирис совршен за сезоната на потопли денови. 

Моделите позираат во бели фустанчиња во расцутената пролетна природа.

Новиот цветен парфем вклучува ноти на диви бобинки, темјанушка,  јасмин и сандаловина. 

Marc Jacobs Daisy perfume bottle

 

 

x

Check Also

Сега имате време, направете смеса за чистење и светнете ги четкичките за шминка

Може да имате најскапи и најквалитетни четки за шминка, но ако се ...