Нов женски парфем од Bvlgari

Од Bvlgari пристигнува нов женски парфем, опишан како мистичен и заводлив, со име Tubereuse Mystique.

Мирисното сејемство Сплендид на Bvlgari доби нов член – нов женски парфем. Tubereuse Mystique е комбинација која ја осмислила Софи Лабе, а во знакот е на тубероза, ванила и црна рибизла. Станува збор за егзотичен парфем со цветна миризба наменет за вечерни изгледувања.

Оваа заводлива мирисна бомба доаѓа во шишенца од 50 и 100 мл.

x

Check Also

Дрогериите dm донираа новогодишни пакетчиња за деца од Тетово, Битола и Скопје

Дрогериите dm и годинава традиционално организираа новогодишен караван под мотото „ЗАЕДНО едни ...