Нова кампања на MANGO: Да ја изградиме заедно иднината!

“NEW VOICES”, е нова рекламна кампања на шпанската модна марка Mango за сезоната пролет/лето 19. Кампањата ја нагласува моќта на културата во општеството.

Некои од слоганите на кампањата се – Да ја изградиме заедно иднината!, Нашите соништа ќе ја инспирираат културата, Веруваме во моќта на општеството…

Во новата колекција доминираат пастелните нежни нијанси – бледо розова, небесно сина и нијанса на лимон.

 

x

Check Also

Стартува есенската WOW распродажба со попусти до 80% во Веро центар

Почнува најголемата есенска распродажба во продавниците во Веро центар во Скопје со ...