Нова колекција на венчаници од Carolina Herrera

Каролина Херера ја лансираше новата колекција на венчаници дизајнирани за сезоната есен/зима 2019.

Колекцијата е карактеристична по 12-те елегантни модели совршени за модерните невести. Акцентот е на традиционалната палета на слонова коска нијанса до бела, додека детаљите доминираат – наметки, панделки, повеќе слојни материјали. Романтичната чипка има цветни форми, везовите се дискретни, или пак, драматични.

Погледнете ги моделите во фотогалеријата.

x

Check Also

Започна продажбата на HUAWEI MateBook 14s на македонскиот пазар

Потрошувачите кои ќе го купат уредот до 31 јануари 2022 година добиваат ...