Нова колекција од MANGO за крајот на летото

Шпанската модна марка Манго го објави едиторијалот за колекцијата дизајнирана за крајот на летото. Фокусот е на нежните тонови, а доминираат розовите нијанси, пателно жолтите тонови, светло портокаловата и белата боја.

Материјалите се лесни и лелеави, пријатни за носење. Модните додатоци се вистински украси на колекцијата – обети и чантички од проѕирни бисерчиња.

Уживајте во фотогалеријата разгледувајќи што ни носи новата колекција на суперпопуларната модна марка Манго.

x

Check Also

Новата колекција на ZARA нè подготви за лето 2021

Сонувате за летото и плажите? Модната марка Zara веќе не однесе таму, ...