Нова козметичка линија инспирирана од Моника Белучи

„Отсекогаш сме инспирирани од Моника. За нас таа секогаш ќе биде олицетворение на Долче-Габана жената, природна и безвремено убава“
Monica 1
„Тру Моника“ (True Monica) е новата козметичка линија на дизајнерската двојка Долче и Габана.
monica 2

Колекцијата е базирана на пастелни бои, а вклучува кармини, сенки за очи и лак за нокти.

monica 3

x

Check Also

Сите се луди по новиот тренд на коса за есен 2020, од Џенифер Лопез до Кејти Холмс

Се прашувате кој е најголемиот тренд меѓу фризурите за есен 2020 година? ...