НОВА РЕД СТАР ПРОДАВНИЦА | супер цени и попусти!

Денес се отвори новата Ред Стар продавница, шеста по ред во нашата држава, овој пат во Штип. Во неа може да најдете широк асортиман и богата понуда на долна облека, пижами, хулахопки, чорапи и акцесоари за целото семејство. Брендот Ред Стар е речиси 20 години на македонскиот пазар, а од минатата година со свои брендирани продавници во Скопје, Струга, Радовиш, а од денес и во Штип.

„Со задоволство го најавуваме новото продажно место на Ред Стар и проширувањето на семејството продавници под овој бренд. Горди сме што приказната за одличен квалитет и достапни цени која ја креиравме, трае со години и има своја препознатливост насекаде. Имаме асортиман за мажи, жени и деца, за сите возрасти и големини, со што овозможуваме потрошувачите да најдат се на едно место. Како што гласи и нашиот слоган – Секој ден за целото семејство – ве повикуваме да ги посетите Ред Стар продавниците каде што имаме одлична понуда и тоа: женски сокни со супер акција шест за 100 денари, килоти од 55 денари, машки боксерки 130 денари, марами од 120 денари, градници од 135 денари, сет женски пижами 390 денари, сет машки пижами 440 денари. Изборот е голем, ве очекуваме!“ – изјавија од менаџментот на Ред Стар.

Ние издвоивме дел од понудата по наш вкус, кој ќе биде вашиот избор?

Градници Ред Стар – 175 ден.

Градник Ред Стар – 199 ден. и 290 ден.
Женски килоти Ред Стар – 100 ден.

Детски маички Ред Стар – 110 ден.
Детски килоти Ред Стар – 80 ден.
Детски чорапи Ред Стар – 35 ден.

Шарени марами – 130 ден.

Производите може да ги најдете во следните Ред Стар продажни места, а за подеталлни информации следете го нивниот официјален фејсбук профил: Red Star.


x

Check Also

Овој петок концерт на Лозано во Скопје Сити Мол!

Skopje City Mall со задоволство го најави нивниот следен концерт, а тоа ...