Нова ѕвезда – сукња од новата колекција на Zara

Шпанската модна марка Zara во новата колекција има ѕвезда-сукња која е веќе популарна на социјалните мрежи.

Станува збор за карирана, мини сукња со набори, од која има три различни и подеднакво интересни модели.

Погодна е за бројни модни комбинации, за вечерни излегувања – носете ја со високи потпетици (или високи чизми), додека во „кежуал“ варијанти одлично стои со балетанки и со патики. Може да ја носите со предимензиониран џемпер, со тесна боди-ролка, а во потолите денови – со маичка со кратки ракави.

x

Check Also

Timberland колекција есен/зима 2018: Го продолжуваме патувањето низ „урбаната шума” (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Со поглед кон минатото и чекор кон иднината, колекцијата на Timberland за ...