Новак Ѓоковиќ позира за новата колекција на Lacoste

Славниот тенисер Новак Ѓоковиќ ја продолжи соработката со модната марка Lacoste, претставувајќи ја новата колекција на очила за сонце на популарната спортска марка.

Спорските модели на очила за сонце се инспирирани од самиот Ѓоковиќ и негивата харизма со која воодушевува на тенискиот терен и надвор од него.

Сите модели имаат и потпис од Ѓоковиќ. Достапни се во продажба преку официјалниот сајт на Lacoste.

x

Check Also

Погледнете ја 49-годишната Наоми во фотосесија за списанието WSJ

Октомврискиот број на списанието WSJ го краси црната пантерка – Наоми Кемпбел. 49-годишната ...