Новата H&M кежуал колекција е многу повеќе од џинс и кожена јакна

H&M ја лансираше во продажба есенската кежуал колекција насловена Off the Road.

мото-јакна со крзненце

мото-јакна со крзненце

Инспирација се патувањата, но кога тргнуваме на пат – не мора да носиме само џинс и маичка. Колекцијата нуди поинакви решенија – од памучни фустанчиња преку кожени јакни со крзно (кои особено ни се допаѓаат!) до волнени блузи со спуштени раменици и ролки.

h11

Колекцијата е инспирирана од 90-те години.

h8

h6

h2

h1

x

Check Also

Започна продажбата на HUAWEI MateBook 14s на македонскиот пазар

Потрошувачите кои ќе го купат уредот до 31 јануари 2022 година добиваат ...