Новата кампања на UGG е уметничко дело

Популарната модна марка UGG во соработка со  Y/Project, лансираше нова колекција за сезоната зима 2018/19.

Кампањата е вистинско уметничко дело – вклучува класични слики на кои е акцентиран легендарниот UGG стил. Сликите содржат портрети од грчките божества, како Херкул, Аполон и Венера. Бетси Теск, Тес Мек Милан, Сами Ел Хадад и Јан Тројан позираат за кампањата.

Погледнете дел од кампањата и новата колекција на UGG .

 

 

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...