Новата колекција на Хејди Клум инспирирана од нејзините деца (ФОТО)

Моделот Хејди Клум ја претстави својата нова колекција за деца на Модната недела за детска мода во Њујорк.

хеиди 1

Колекцијата насловена Truly Scrumptious (во превод, навистина прекрасна) е инспирирана од децата на познатата Германка која со овој бизнис почна да се занимава пред две години.

хеиди 5

Стилот на Лени, Хенри, Џон и Лу, всушност четирите деца на Хејди, беше главна тема на модната писта.

хеиди 4

Сепак, Клум посебно внимание посвети на едноставните кроеви и материјали кои не бараат посебно одржување.

хеиди 3

Во креирање на колекцијата учествуваше и седумгодишниот Хенри кој ги нацрта ликовите на маичките.

хеиди 2

хеиди 6

x

Check Also

TIME AFTER SUNSET, поглед на пролетната колекција на MASSIMO DUTTI

Малгосија Бела е лице во новата кампања на шпанската модна марка Масимо ...