Новата колекција на Софија Вебстер иснпирирана од Барби

Креативната модна дизајнерка овојпат инспирацијата за чевли ја најде во легендарната кукла Барби.

sv3

Есенската колекција на Софија Вебстер, која ќе биде пуштена во продажба од 27 август, вклучува модели на чевли на висока потпетица, балетанки, патики и сандали во сите нијанси на розова боја и со детаљи кои ја претставуваат куклата Барби.

Освен чевли, колекцијата содржи и Бабри-чанти, но и чевли за девојчиња.

 

sv5

 

sv4

 

sv2

x

Check Also

Свечено отворање на новата книжарница на „Литература.мк“ во „Скопје сити мол“

Скопје ја доби најголемата книжарница во Македонија! Новата суперпродавница на „Литература.мк“, која ...