Новата колекција на MAX&CO е мотив да ја засакаме зимата (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Со колекцијата на MAX&CO спротиставувањето на зимата ќе ни биде големо задоволство!

Температурите продолжуваат да паѓаат, денот станува пократок, а зимата веќе е на прагот. Обично студот ни ја „задушува“ волјата за дотерување, но новата колекција на  MAX&CO сигурно ќе ве натера да излезете надвор и да уживате со стил во студените денови.

Акцентот е на парките и палтата, а во колекцијата доминираат елегантни модели, но и трендовските модни парчиња кои лесно се комбинираат со „кежуал“ гардероба.

Проверете во фотогалеријата.

x

Check Also

Филмски мултимедијален едиторијал на модниот дизајнер Папаз за колекцијата Три

Ангела Ѓоргиева, Бојана Нушкова, Евгенија Ризова, Маја Андоновска Илијевски и Катерина Кузмановска ...