Новата колекција на Zara го форсира минимализмот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Моделот Лија Кабебе е главно лице во новиот тренди водич на Zara, насловен „Stay Minimal“.

Модниот водич не советува да останеме во минималистички стил – кој е предност, за сезоната есен/зима 2019.

Убавата Лија Кабебе позира во макси и мини фустани, раскошни плетки и предимезнионирани блузи. Од палетата на бои доминираат нежната сина, пастелната розова и белата.

Иснпирирајте се од фотогалеријата.

x

Check Also

Топ моделот Риан ван Ромпеј ги претставува новите трендови на Zara

Риан ван Ромпеј е ѕвезда во новата кампања на Zara насловена Crossover дизајнирана за ...