Новата колекција од H&M се фокусира на специфичниот принт

Модната марка H&M, ја најави новата есенска колекција која ќе се најде во продавниците од 4-ти октомври.

Колекцијата е реализирана во соработка со британската марка Морис& ко., бредн препознатлив по изработка на специфични принтови.

Очекуваната линија ќе содржи фустани, здолништа, марами, панталони и чанти, со впечатливи принтови.

x

Check Also

Класично сина – боја на 2020 година според „Пантоне“

Италијанскиот Институт за бои, престижниот „Пантоне“ ја објави бојата на годината која ...