Новата серија „Династија“ ќе биде и вистинско модно дефиле слично на „Сексот и Градот“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Актуелен е „римејкот“ на суперпопуларната телевизиска серија од 80-те години „Династија“, но на пријатно изненадување на вљубениците во модата, нема да станува збор само за пикантна приказна за животот на богаташите од Денвер, туку ќе претставува и вистинско модно шоу.

Од фотографиите кои до сега ги видовме од снимената серија, таа е своевиден моден водич на трендовите и најдобрите модни комбинации. За гардеробата на глумците се грижат повеќе прославени дизајнери и модни куќи од светски глас, меѓу кои и Стела Мекартни, Валентино, Долче и Габана, Џамбатиста Вали, Москино и други.

Уживајте во фотогалеријата.

Фалон Керингтон (Елизабет Гилис)во чевли Валентино и фустан Долче и Габана

во фустан Сен Лоран и чантичка Шарлот Олимпија

во кошула Стела Мекартни

во фустан Тиери Муглер

во костум Москино

Кристл Керингтон (Натали Кели) во фустан Брендон Максвел

во фустан Рајан Роше, панталони Alice+Olivia 

во фустан Жуан Карлос Обандо

во фустан Џамбатиста Вали

во џемпер Рајан Роше

 

 

x

Check Also

Карди Би се збогува со сопругот после три години брак

Карди Б(27) и нејзиниот сопруг Офсет (28) се разведоа по само три ...