Нови есенски изгледи од &Other Stories

Есента и официјално пристигна, па сега е вистинско време да го обновите гардероберот со некое парче потопла облека.

Во есенската колекција шведската модна марка &Other Stories се фокусира на кежуал изгледот, поточно на уличната мода. Од џинс до сатенски јакни со пердуви, овие модни парчиња ќе внесат свежина во есенскиот изглед. Не заборавајте на макси фустаните со цветен принт, кои се сега во потемни нијанси. Карнерите се уште се тренди, а панталоните во стилот на тренерки се „маст хев“ на сезоната.

Инспирирајте се од модните изгледи на &Other Stories.

x

Check Also

Филмски мултимедијален едиторијал на модниот дизајнер Папаз за колекцијата Три

Ангела Ѓоргиева, Бојана Нушкова, Евгенија Ризова, Маја Андоновска Илијевски и Катерина Кузмановска ...