Нови есенски изгледи од &Other Stories

Есента и официјално пристигна, па сега е вистинско време да го обновите гардероберот со некое парче потопла облека.

Во есенската колекција шведската модна марка &Other Stories се фокусира на кежуал изгледот, поточно на уличната мода. Од џинс до сатенски јакни со пердуви, овие модни парчиња ќе внесат свежина во есенскиот изглед. Не заборавајте на макси фустаните со цветен принт, кои се сега во потемни нијанси. Карнерите се уште се тренди, а панталоните во стилот на тренерки се „маст хев“ на сезоната.

Инспирирајте се од модните изгледи на &Other Stories.

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...