Нови инспиративни модни изгледи од &Other stories

Фотосесијата за новата колекција на &Other stories е снимена во Париз, во Музејот Гистав Моро. Новите модели се инспирирани од француската мода и уметност.

Женствени кроеви доминираат во колекцијата кои ја следат линијата на телото. Меѓу хит модните парчиња се кожените панталони, карираните палта и елегантни волнени џемпери.

Од палетата на бои преовладуваат зелената, жолтата и портокаловта нијанса. Колекцијата е збогатена и со чизми во „каубој“ стил, и чанти во впечатливи нијанси.

x

Check Also

& Other Stories ја претстави колекцијата за меѓу сезоните

Преземете го стилот инспириран од Лос Анџелес со дизајни од креаторите на ...