Нови костими за капење од H&M во трендовски стил

Сезаоната за плажа е тука, и ако сеуште барате костим за капење, нови модели пристигнаа во продавниците на Х&М.

Новиот тренди водич на шведскиот моден гигант Х&М е насловен ‘Heat Haze’. Во него се претставени новите дизајни на дводелни и едноделни костими за капење од летната колекција.

Акцентот и оваа сезона е на ригите, на црвената, белата и црната нијанса. Костимите за капење ги следат актуелните трендови во модната индустрија, па така украсени се со различни трендовски детаљи – од карнери до врвци и панделки.

Во продолжение погледнете ги костимите за капење од новата колекција на Х&М.

x

Check Also

Втора вечер на „Мала Италија патува“ посветена на пациентите од Онколошкото одделение од Детската клиника во Скопје

„Како што знаете Мала Италија патува настана спонтано, од голема љубов кон ...