Нови лежерни модни изгледи од ZARA

Популарната Аргентинка Мика Аргањараз е лице во новиот едиторијал на шпанската модна марка Зара за летната колекција.

Шпанската марка се фокусира на лежерни стилови кои вклучуваат фустани со макси должина, широки панталони и кошули, фармерки и комбинезонки.

Од палетата на бои предност имаат неутралните нијанси, белата, минт-зелената и темно црвената.

Во продолжение погледнете ги новите модни изгледи од Зара.

x

Check Also

Македонски студентки на Зоохакатон со проект за подигнување на јавната свест за трговија со животни  

Студентките Сара Јованова и Елмедина Мислими од Факултетот за ветеринарна медицина-Скопје изработија ...