Kenzo& H&M

Нови модели на чизми од зимската колекција на H&M

Ниските чизмички и понатаму се фаворити за зима 2019, а дизајнерите од H&M ги продолжуваат трендовите кои доминираат уште од почетокот на есента. Така, главниот „збор“ го имаат каубој чизмите и кратките чизмички со анимал принт.

Во јануарското надополнување на зимската колекција на обувки наоѓаме интересни новитети, како на пример, чизмите со нагласен ѓон кои се совршени за снежните и дождливи денови.

Потоа, за оние кои сакаат да останат елегантни и во тмурното време, тука се чизмичките со „стилето“ потпетица и чизмичките во силна црвена нијанса, а за љубителите на сигурниот чекор и комоција на стапалото, има неколку модели во моторџиски стил.

Погледнете дел од новите модели во продолжение.

x

Check Also

Руралните жени од Росоман во расчекор помеѓу традициите и сонот за современ живот 

Руралните жени од Росоман сакаат да бидат економски независни. Врз основа на податоците на ООН, жените на планетата главно не поседуваат земја, но главно  ја обработуваат, немаат капитал, но работат повеќе за по ...