Нови модни летни изгледи од & Other Stories

Како што се вжештува летото, така & Other Stories предлага нови, жешки модни изгледи.

Овојпат акцентот е на неутрални и сини нијанси, како и на цветниот принт, а од деталите доминираат дискретните дупчиња и карнери.  Материјалите се пријатни за носење – тексас, лен и памук.

Моделите се едноставни, лесни, пријатни за носење, соодветни за летните дневни излегувања.

Некои од новите изгледи на & Other Stories погледнете ги во продолжение.

x

Check Also

Што чита Кејт Мидлтон во периодот на изолација?

За време на корона-деновите, од официјалната Инстаграм страница на Палатата Кенсингтон, беше ...