Нови модни парчиња од летната колекција на & Other Stories

И покрај високите температури, продолжуваме да внимаваме на нашиот изглед. А дизајнерите од & Other Stories има што да ни понудат за лежерен, но шик, летен изглед.

Летната колекција на модната марка & Other Stories се надополнува со нови модни парчиња и сандали. Акцентот е овојпат на здолништата со предни копчиња, сатенските модни комбинации и лелените кошули и бермуди. Од палетата на бои доминира белата.

Кај сандалите, доминираат оние на висока платформа и плетените рамни сандали.

Во продолжение, еве како да ги комбинирате новите модни парчиња од & Other Stories.

x

Check Also

Ајде, на паметен шопинг: 50% попусти на колекцијата есен/зима во Carter`s и OshKosh B’gosh

Подобро време за шопинг не може да биде! Carter`s и OshKosh B’gosh нѝ ...