Нови модни парчиња од & Other Stories инспирирани од 80.те години

Популарната модна марка & Other Stories продолжува да го поддржува трендот од 80-те години, како што беше случај со повеќето есенски и зимски колекции кои пристигнаа на полиците во продавниците на овој бренд.

Новите ретро изгледи се дизајни наменети за финишот на зимата. Акцентот овојпат е на волнените џемпери, модели со нагласени раменици и комбинезоните. Од палетата на бои доминираат нежната нијанса на праска, бледорозовата и црната.

x

Check Also

Ајде, на паметен шопинг: 50% попусти на колекцијата есен/зима во Carter`s и OshKosh B’gosh

Подобро време за шопинг не може да биде! Carter`s и OshKosh B’gosh нѝ ...