Нови модни парчиња од &Other Stories во индиго-сина нијанса

Новиот тренд-водич за лето 2019 на модната марка &Other Stories е насловен „Нурни се во индигото“. Се подразбира, акцентот е на модните парчиња во индиго-сина нијанса.

Фустанчињата со макси или мини должина се на преклоп или пак, со копчиња, а дизајнерите од &Other Stories предлагаат да ги носиме со кожени ниски сандали – римјанки, а и да не забораваме на сламените шапки во сино-бели нијанси како совршен летен моден додаток.

Во продолжение, дел од новата колекција дизајнирана во бела и индиго боја.

 

x

Check Also

Овој викенд голема забава во Skopje City Mall кој слави 7-ми роденден!

Време е за голема забава, мнооогу награди и шопинг лудило во Skopje ...