Нови модни парчиња од &Other stories за жешко лето 2019

Модната марка &Other stories ја надополни летната колекција со нови модни парчиња за „кежуал“ изгледи.

Акцентот е на слим-фит тексасот, лесните памучни блузички и кардигани и ленените фустани. Палетата на бои се движи од нежно сина до беж и бела.

Од деталите, доминираат впечатливите копчиња, бисерчиња и тантела.

Во продолжение проверете што уште ни носи &Other stories за лето 2019.

x

Check Also

Топ 4 комбинезони од летната колекција на Massimo Dutti

Ги сакаме комбинезоните зашто со нив не размислуваме многу со што ќе ...